Hampshire Hockey Umpires' Association Logo
Hampshire Hockey Umpires' Association

Umpire Appointing Panels

Outdoor Men's Panels

Higher Body Umpire

Nigel Buckley, Mark Everard, Steve Godwin, Shaun Gray, Ady Green, Jason Horne, Rob Jenkins, David Lane, Guy Lawson, Paul Meacher, Allan Notman, Campbell Reeman, Rob Stamp, Kevan Tate, Lia Waine, Simon Watkins

Regional 1

David Carter, Andy Dunning, Stuart Field, Phil Gain, Simon Gibbons, Phil Gibbs, Jason Holcombe, Roy Holcombe, Chris Horton, Paul Howarth, Des Legg, Lee McEvoy, Tam McHale, Rick Raumann, Mike Robinson, Ginette Tessier, Christopher Ward, Rob West

Regional 2*

Howard Chaplin-White, Adam Swann

Regional 2

Mike Boyne, Chris Butler, David Chisam, Chris Davey, Alan Dow, Rob Duffy, David Hansford, Eric Holt, Matthew Knight, David Peebles, Mike Robson, Alasdair West

County 1

Andrew Arnell, Graham Beck, Aaron Bennett, Oliver Brown, Nick Cane, Brian Christian, Andy Chrystie, Andy Craig, Nick Eva, Adam Frith, Andy Gagen, Paul Godfrey, Charles Goodchild, Des Gover, Nigel Guppy, Mark Hansford, Jason Holford, Paul Kirkham, Nik Krykunivsky, Iain Lynch, James Mead, Howard Pollard, Mick Renfrey, Derek Rutherford, Rowena Shepherd, Julian Silva Rojas, Frankie Tierney, John Whitworth, Roy Woolley

County 2*

Tim Clay, John McFadzean, Richard Stanley

County 2

David Boyle, Mark Cowell, Stephen Downham, Neil Fennell, Jo Gordon, Phil Griffiths, Emma Hartley, Steve Holyer, Rob Scott, Sandy Smith, Peter Storr

Visiting Umpire

Angela Buckley

Candidate

Tristan Bell, Simon Berendt, Jenny Evans, Nicholas Fielding, Tom Fotheringham, Olly Green, Oliver Holder, Martin Jones, James Ladd Gibbon, Jamie Martin, Paul Moore, Elaine Spear, Robbie Taylor, Cass Walker, Nick Welby, Justin Yang

Outdoor Women's Panels

Higher Body Umpire

David Adams, Chris Butler, Brian Christian, Alan Dow, Mark Everard, Steve Godwin, Ady Green, Jason Horne, Chris Horton, Rob Jenkins, David Lane, Guy Lawson, Allan Notman, Campbell Reeman, Rob Stamp, Kevan Tate, Ginette Tessier, Lia Waine, Simon Watkins, Alasdair West

Regional

David Boyle, Howard Chaplin-White, Phil Gain, Phil Gibbs, Shaun Gray, Phil Griffiths, Jason Holcombe, Roy Holcombe, Des Legg, Tam McHale, David Peebles, Mick Renfrey, Mike Robinson, Mike Robson, Rowena Shepherd, Frankie Tierney, Christopher Ward, Roy Woolley

County 1*

David Carter, Emma Hartley

County 1

Andrew Arnell, Graham Beck, Aaron Bennett, Mike Boyne, Oliver Brown, Nigel Buckley, Nick Cane, David Chisam, Andy Chrystie, Tim Clay, Mark Cowell, Andy Craig, Chris Davey, Stephen Downham, Rob Duffy, Andy Dunning, Nick Eva, Neil Fennell, Stuart Field, Adam Frith, Andy Gagen, Simon Gibbons, Paul Godfrey, Charles Goodchild, Jo Gordon, Des Gover, Nigel Guppy, David Hansford, Mark Hansford, Roberta Hartley, Jason Holford, Eric Holt, Paul Howarth, Paul Kirkham, Matthew Knight, Iain Lynch, Lee McEvoy, Paul Meacher, James Mead, Howard Pollard, Rick Raumann, Derek Rutherford, Rob Scott, Julian Silva Rojas, Sandy Smith, Richard Stanley, Peter Storr, Rob West, John Whitworth

Visiting Umpire

Angela Buckley

Candidate

Tristan Bell, Simon Berendt, Rebecca Colyer, Jenny Evans, Nicholas Fielding, Tom Fotheringham, Olly Green, Maddie Hilditch, Oliver Holder, Steve Holyer, Martin Jones, Nik Krykunivsky, James Ladd Gibbon, Jamie Martin, John McFadzean, Paul Moore, Elaine Spear, Adam Swann, Robbie Taylor, Cass Walker, Nick Welby, Justin Yang

Indoor Men's Panels

Higher Body Umpire

Nigel Buckley, Howard Chaplin-White, Mark Everard, Steve Godwin, Jason Holcombe, Jason Horne, Rob Jenkins, David Lane, Guy Lawson, Lee McEvoy, Allan Notman, Lia Waine

County 1

Kevan Tate

County 2

Chris Horton, Mike Robson

Indoor Women's Panels

Higher Body Umpire

Nigel Buckley, Howard Chaplin-White, Mark Everard, Steve Godwin, Jason Holcombe, Jason Horne, Chris Horton, Rob Jenkins, David Lane, Guy Lawson, Lee McEvoy, Allan Notman, Kevan Tate, Lia Waine

County 1

Mike Robson

Interactive System by...
Tex Solutions
www.texsolutions.ltd.uk